28.05.2023

Kanken

Plecak Kanken Fjallraven - towarzysz wakacyjnych wypraw

Plecak towarzyszy człowiekowi niemal w każdej dziedzinie życia, od codziennych obowiązków, przez szkołę czy studia, po krótkie wycieczki weekendowe i dłuższe wakacyjne wojaże. Jednym z najbardziej popularnych modeli plecaków turystycznych jest Fjallraven, który swoją popularność zyskał dzięki wyjątkowej jakości i stylowemu designowi. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej szwedzkiej marce i spróbujemy wyjaśnić, co jest takiego wyjątkowego w plecakach Fjällräven Kanken.

Historia marki Fjallraven

Fjallraven (oryginalna pisownia to Fjällräven) to szwedzka marka założona w 1960 roku przez Ake'a Nordina. Nordin był pasjonatem turystyki, który zainspirowany swoim własnym doświadczeniem postanowił stworzyć plecak, który idealnie sprawdzi się podczas wędrówek po górach. Jego celem było stworzenie lekkiego, ale wytrzymałego plecaka, pozwolającego turystom na bezpieczne przenoszenie sprzętu i jedzenia w trudnych warunkach. W 1978 roku marka Fjallraven wypuściła na rynek swój pierwszy model plecaka Kanken, który szybko stał się hitem.

Klasyczny model w portfolio marki Fjallraven – plecak Kanken

Klasyczny model Fjallraven Kanken (oryginalna pisownia to Kånken, co po szwedzku oznacza „nosić”) został zaprojektowany z myślą o szwedzkich szkołach w latach 70. i 80. XX wieku. Jest to plecak o prostej konstrukcji i funkcjonalnym designie, który przyciąga uwagę swoją kultową formą. Kanken został wykonany z wytrzymałego materiału Vinylon F, który jest zarówno wodoodporny, jak i odporny na zużycie. Posiada on główną komorę, do której można zmieścić wiele rzeczy, a także przednią kieszeń z suwakiem, idealnie sprawdzającą się do przechowywania mniejszych przedmiotów.

Plecaki Kanken - różne rodzaje

Plecak Kanken, produkowany przez szwedzką markę Fjallraven, dostępny jest w różnych rozmiarach oraz kolorach. Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów plecaka Kanken:

  • Kanken Classic – klasyczny i najbardziej popularny model plecaka, którego pojemność wynosi 16 litrów.

  • Kanken Mini – mniejszy niż Classic, posiada pojemność wynoszącą 7 litrów. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom świetnie nadaje się jako lekki plecak na co dzień.

  • Kanken Laptop – plecak zaprojektowany z myślą o osobach noszących ze sobą komputer przenośny. Posiada oddzielne kieszenie i przegrody na laptopa (13", 15" lub 17:) oraz akcesoria komputerowe.

  • Kanken No. 2 – bardziej wytrzymały niż Kanken Classic, wykonany z solidniejszych materiałów, posiada dodatkowe skórzane akcenty.

  • Kanken Sling – nowszy model plecaka, który może być noszony jako torba lub plecak z jednym ramieniem. Posiada pojemność 7 litrów.

  • Kanken Art  – kolekcja, której modele wykonane są z limitowanych edycji projektów artystów z całego świata.

  • Kanken Totepack – to produkt łączący funkcje plecaka i torby

Wszystkie wyżej wymienione modele plecaka Kanken charakteryzują się prostym, klasycznym designem i solidnym wykonaniem. Dzięki tym cechom są one popularnym wyborem na różne okazje, w tym na wakacje, rower, podróże piesze czy do codziennego użytku.

Warto również dodać, że plecak Kanken jest przyjazny dla środowiska, co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej istotne. Materiały użyte do produkcji plecaka są w 100% recyklingowane, co oznacza, że po zużyciu plecaka może zostać on ponownie przetworzony i wykorzystany w produkcji nowych materiałów.

Dlaczego plecaki Kanken Fjallraven przydadzą się na wakacjach?

Plecaki Fjallraven stanowią idealny wybór na wakacje i podróże. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji i wodoodpornym materiałom, Kanken sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Plecak jest także bardzo lekki, co pozwala na swobodne przenoszenie go przez dłuższy czas bez obawy o ból pleców. Dodatkowo dzięki swojej pojemności Kanken pozwala na przenoszenie wszystkich niezbędnych rzeczy, takich jak ubrania, jedzenie, książki czy sprzęt elektroniczny.

Plecaki Kanken z oferty MT Collection

Jeśli chodzi o nas, to plecak Fjallraven towarzyszy nam na wakacjach oraz podróżach małych i dużych już od wielu lat. Jego prosty, ale funkcjonalny design oraz wytrzymała konstrukcja sprawiają, że zawsze można na nim polegać. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź zatem ofertę Fjallraven, w której prócz plecaków znajdziesz także inne produkty szwedzkiej marki!