Fjallraven

Filtry

Fjallraven – szwedzki producent odzieży outdoorowej, kultowych plecaków i akcesoriów do trekkingu

Masz w sobie duszę odkrywcy? Kochasz trekking oraz wszelkie podróże małe i duże? Jeśli tak, to z pewnością znasz Fjallraven, czyli szwedzką markę odpowiedzialną za klasyczny plecak Kanken!

Historia marki Fjallraven

Firma Fjallraven (oryginalna szwedzka pisownia – Fjällräven) powstała w 1960 roku z inicjatywy zapalonego podróżnika i fana natury Åke’a Nordina z Örnsköldsvik. Tłumaczenie nazwy na język polski brzmi dosłownie „lis polarny”, zdradzając tym samym skandynawski rodowód marki.

Wielkim przełomem w historii tej szwedzkiej firmy był rok 1978. To właśnie wtedy na sklepowe półki trafił plecak Kanken (oryginalna szwedzka pisownia – Kånken, czyli „nosić”). Był to produkt stworzony z myślą o zdrowiu dzieci i młodzieży, które w latach 70-tych XX wieku coraz częściej zmagały się z problemami kręgosłupa. Nasilające się bóle powiązano z ówczesną modą na jednoramienne torby oraz niewielką aktywność fizyczną. Prostokątny plecak Kanken, zaprojektowany wraz ze Szwedzkim Stowarzyszeniem Przewodników i Skautów, był zatem odpowiedzią na ten palący problem.

A dziś? Fjallraven to marka znana na całym świecie. Produkty z lisem polarnym noszą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, a ich outdoorowy charakter już dawno stał się elementem casualowej mody miejskiej.

Ubrania i akcesoria Fjallraven – charakterystyka

Najbardziej charakterystycznym produktem z całego portfolio szwedzkiej firmy jest oczywiście plecak Fjallraven Kanken wraz z wszystkimi jego odmianami (np. Kanken Mini lub Kanken Totepack), jednakże kompletna oferta szwedzkiej marki prezentuje się znacznie okazalej. Tym, co łączy wszystkie rzeczy posiadające charakterystyczne logo z czerwonym lisem polarnym, jest minimalizm. To właśnie niniejsza prostota połączona z trwałością oraz funkcjonalnością sprawia, że akcesoria i odzież trekkingowa Fjallraven są ponadczasowe.

W DNA marki nie mogło zabraknąć również poszanowania dla fauny i flory. Fjallraven angażuje się w szerzenie idei obcowania z przyrodą i nieustannego inspirowania się nią, kontynuując tym samym misję zdrowego trybu życia rozpoczętą kilka dekad temu.

Produkty marki Fjallraven w sklepie MT Collection

Jeśli interesują cię produkty Fjallraven, koniecznie zapoznaj się z asortymentem dostępnym w sklepie MT Collection. Wśród oferowanych modeli znajdziesz: