UGG

Filtry

UGG – kalifornijski producent kultowych butów z owczej wełny

UGG to amerykańska marka kojarząca się przede wszystkim z miękkimi butami z owczej wełny, które w pewnym momencie osiągnęły nieoczekiwany sukces, stając się ulubionym obuwiem gwiazd kina i estrady, modelek oraz celebrytów. 

Historia marki UGG

Marka UGG powstała w 1978 roku z inicjatywy Briana Smitha. Mimo że posiada ona amerykański rodowód to jej historia nierozerwalnie łączy się z Australią, czyli ojczyzną założyciela, w której buty typu ugg (ang. „ugg boots” lub „ughies”) cieszyły się ogromną popularnością wśród surferów już w latach 60-tych.
Wspomnienia z dzieciństwa stały się bodźcem do zaprojektowania butów z owczej wełny. Tak narodził się kultowy model Classic Boot UGG, który w latach 80-tych stał się symbolem kultury SoCal promowanej na kalifornijskich plażach ciągnących się od San Diego po Santa Cruz.
Początkowo buty UGG były obiektem drwin ze strony autorytetów świata mody, jednakże na początku XX wieku sytuacja ta zmieniła się o 180 stopni. Gdy charakterystyczne obuwie z owczej wełny coraz częściej pojawiało się w stylizacjach gwiazd (nosiły je m.in. Jennifer Lopez, Oprah Winfrey, Kate Moss, Beyoncé czy Sarah Jessica Parker) było jasne, że międzynarodowa popularność tego modelu jest kwestią czasu. Tak też się stało, a potwierdzeniem tego były dochody ze sprzedaży butów UGG, które w 2003 roku wyniosły 32 mln dolarów.

Odzież i obuwie UGG – charakterystyka

Popularność sprawiła, że marka UGG z czasem rozszerzyła swój asortyment i do kultowych śniegowców o znakomitych właściwościach termoregulacyjnych dołączyły także produkty odzieżowe, akcesoria oraz artykuły gospodarstwa domowego. Wszystkie z nich łączyło jedno – bezkompromisowe podejście do kreatywności, jakości i rzemiosła.
UGG jest marką dla wszystkich tych, którzy sprzeciwiają się definiowaniu przez konwencję. Jej produkty skierowane są do osób ceniących indywidualny styl i żyjących po swojemu.
Marka UGG nie jest również obojętna na wyzwania współczesnego świata. Produkcja obuwia i odzieży odbywa się przy poszanowaniu planety oraz ludzi, czego wyrazem jest udział w inicjatywie UN Global Compact mającej na celu promocję zrównoważonego biznesu.

Produkty UGG w sklepie MT Collection

UGG to jedna z najczęściej podrabianych marek, dlatego jeśli planujesz zakup klasycznych śniegowców lub innych produktów z trzyliterowym logo, szukaj ich wyłącznie w zaufanych sklepach takich jak MT Collection. W naszej ofercie znajdziesz: 
• buty UGG, a wśród nich m.in.: ocieplane, zimowe modele z serii Classic Mini II, Neumel, Bailey Button czy Bailey Bow, męskie, damskie i dziecięce botki, kapcie, mokasyny dla mężczyzn, espadryle dla kobiet, trampki oraz wygodne buty trekkingowe
• przyjemne w dotyku damskie i męskie szlafroki UGG
• męskie i damskie bluzy UGG o różnych krojach takich jak crewneck czy hoodie (z kapturem); 
• damskie topy UGG z pluszu; 
Szukasz oryginalnych produktów UGG o najwyższej jakości? Znajdziesz je w sklepie MT Collection!